ZW3D CAD/CAM

Dzięki współpracy z firmą 3D MASTER poszerzyliśmy ofertę o oprogramowanie ZW3D CAD/CAM. Do każdej sprzedanej obrabiarki możemy na życzenie klienta dostarczyć oprogramowanie CAD/CAM w atrakcyjnej cenie oraz zaproponować szkolenie na konkretnej obrabiarce. Zaletą takiego rozwiązania jest to że klient otrzymuje gotową do pracy maszynę i nie musi się martwić o oprogramowanie.

zw3d

Poniżej przedstawiamy dostępne moduły ZW3D CAD/CAM:
Moduły CAD
ZW3D Lite
ZW3D Lite to pierwszy moduł oprogramowania ZW3D, który pozwala na:
- modelowanie 3D części (modelowanie hybrydowe: powierzchniowe i bryłowe)
- tworzenie złożeń (bez ograniczeń ilości części)
- tworzenie dokumentacji 2D
- otwieranie plików z innych systemów CAD (SolidEdge (nowość), CATIA, SolidWorks, Inventor, Pro/E (Creo)
- zapisywanie do formatów neutralnych (STEP, IGES, Parasolid i inne) oraz CATIA
- zapisywanie modeli 3D do PDF3D
- możliwość połączenia z LightWorks (zaawansowanym renderingiem tworzący fotorealistyczne zdjęcia)


ZW3D Standard
System ZW3D Standard to program do modelowania 3D dowolnych kształtów i zaawansowane narzędzie do modelowania powierzchniowego. Dostarcza również pełny pakiet translatorów. ZW3D zawiera również wszystkie narzędzia do tworzenia i edytowania rysunków 2D (dokumentacji technicznej) części oraz złożeń zawierających BOM (listę materiałów).


ZW3D Professional
ZW3D Professional zawiera wszystkie funkcje ZW3D Standard z dodatkowym pełnym zestawem narzędzi dla twórców form i matryc oraz modułem inżynierii odwrotnej (Reverse Engineering).
Moduły CAM
ZW3D 2xMachining
Dzięki temu modułowi użytkownicy mogą zarówno projektować modele 3D (możliwości modułu ZW3D Lite), jak również generować obróbki na frezarki do 2,5 osi i tokarki 2 osiowe. Narzędzia CAD pozwalają na tworzenie modeli bryłowych i powierzchniowych za pomocą tradycyjnych operacji: wyciagnięcie (po ścieżce, po profilach); przez obrót; skorupa, zaokrąglenia, fazowanie, przycinanie i dzielenie za pomocą obiektów. Dodatkowo moduł pozwala przyśpieszać pracę poprzez użycie szyków, skali, kopiowania elementów.


ZW3D 3xMachining
Moduł posiada podstawową funkcjonalność CAD (taką samą jak moduł ZW3D 2xMachining) modelowania bryłowego, powierzchniowego tworzenia dokumentacji 2D jak i złożeń . Dzięki wbudowanym translatorom pozwala na bezpośredni odczyt najbardziej popularnych systemów CAD: SolidWork, Inventor, CATIA, CREO/Pro/E, NX.


ZW3D Premium
Moduł posiada pełną funkcjonalność CAD (taką samą jak moduł ZW3D Professional) modelowania bryłowego, powierzchniowego tworzenia dokumentacji 2D jak i złożeń . Dodatkowo posiada pełną funkcjonalność CAM.

Porównanie wszystkich modułów:

tabela

Więcej informacji o ZW3D CAD/CAM oraz bezpłatna wersja próbna na stronie polskiego dystrybutora 3D MASTER
.